logo AP AUTODÍLY s. r. o.

+420 777 211 705

+420 541 228 001

Jandáskova 24a

621 00 Brno

DPF filtry


Čištění DPF filtrů

David Šulák Poslední úprava 30.06.2020 12:05

pokud máte pocit, že vám auto nejede jako dřív nebo se Vám rozsvítila kontrolka DPF na palubní desce, může se jednat o zanesený filtr pevných částic. Od 1. ledna .2008 nesmí vozidla s nefunkčním DPF pozemní komunikace a pokud se Vám nechce do nákladné výměny filtru pevných částic DPF / FAP, tak pro Vás máme skvělé řešení !  Ve většině případů se dá filtr pevných částic ekologicky vyčistit. Pokud však situaci podceníte, můžete DPF nenávratně zničit a pořízení nového vás může přijít až na desítky tisíc korun.

 

Jaké filtry čistíte ? 

umíme provést čištění všech značek a typů pevných částic pro osobní vozy i dodávky. U většiny filtrů je velmi vysoká účinnost čištění okolo 98 % hodnoty nového filtru. Na velikosti filtru nám nezáleží - čistíme filtry DPF / FAP / SCR nebo katalizátory z osobních vozů, SUV, dodávek, autobusů, kamiónů ale i strojů v průmyslu.

 

Jak dlouho to bude trvat ? 

filtr vyčistíme do 24 hodin a následně jej posíláme na uvedenou adresu. Filtr si v okolí Brna vyzvedneme přímo u Vás nebo si pro něj pošleme přepravní službu. 

 

Jak čištění probíha ? 

nejprve specifikujeme míru znečištění DPF / FAP nebo katalyzátoru. Následuje aplikace licencované chemické směsi a umístění filtru do stroje. Poté proběhne samotné čištění tlakovým mytím teplou vodou v cyklech dle zanesení. V konečné fázi dochází k sušení horkým vzduchem s průběžnou kontrolou průchodnosti. Nemusíte se ničeho bát - filtr čistíme v jeho obalu, v žádném případě u nás nehrozí mechanické poškození vnějšího pláště nebo samotného filtru. Pro čištění je možné ve filtru zanechat sondy. 

 

Kolik čištění stojí ? 

výměna filtu pevných částic je nákladná záležitost a čištění filtru DPF stojí zlomek pořizovací ceny nového filtru. Cena čištění je 4.200 Kč bez DPH, doprava tam i zpět je zdarma. 

 

Jak mám postupovat ? 

nejprve si objednáte službu, o kterou máte zájem ( čištění DPF filtru ). Do objednávky uvedete fakturační údaje a do poznámky napíšete adresu pro vyzvednutí filtru. Filtr vymontujete, vyfotíte a dobře zabalíte, aby nedošlo při přepravě k poškození. Fotku filtru po demontáži pošlete mailem na adresu [email protected] a my zajistíme vyzvednutí filtru. Pokud jste z Brna, můžete DPF filtr samozřejmě dovézt na kamennou prodejnu. Jakmile DPF filtr dorazí k nám, tak provedeme diagnostiku a inspekční sondou zkontrolujeme mechanické poškození filtru. Filtr následně odborně vyčistíme bez porušení jeho vnějšího obalu. Z filtru odstraníme všechen olej, také rezidua PM10 ( saze, popílek a u FAP také cerium ) a následně bez poškození struktury obnovíme stav filtru. To vše zvládneme do druhého dne. Následně filtr zabalíme a pošleme zpět na Vaši adresu.

 

 

Naši dodavatelé

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací